ממוקדים במטרה שלך!

בוררות וגישור

בעולם המודרני (והעסקי בפרט) אין תחליף ליעילות, וזמן שווה כסף. 

בתי המשפט נתונים תחת עומס מערכתי כבד, הכרעות והחלטות שיפוטיות מתקבלות לאחר זמן רב, דבר היוצר תסכול אדיר ולעיתים אף נזק לבעלי הדין.

בנוסף, פעמים רבות מופעלים לחצים על בעלי הדין להתפשר, לסגור את התיק, גם אם הפשרה לא אידיאלית עבור הצדדים ולעיתים אף רחוקה מאד מכך.

על-מנת לאפשר פתרון סכסוכים בדרכים אלטרנטיביות לבתי המשפט, הקמנו במשרדנו את המרכז לגישור ובוררות בהובלתה של השופטת (בדימ.) יעל קלוגמן, אשר נחשפה במשך שנים רבות לכמות אדירה של סכסוכים מסוגים שונים. 

אנו מציעים גישה חדשנית לפתרון סכסוכים, ניסיון רב ורמת ידענות גבוהה מול הזירה המשפטית בישראל, ולניסיון כידוע – אין תחליף.

חוזקותיו המרכזיות של המרכז לגישור ובוררות:

מרכז בהקמתה ובהנהגתה של השופטת בדימ’ יעל קלוגמן – שנחשפה לכמות אדירה של סכסוכים מסוגים שונים בשנות עבודתה.

כיוון שכל סכסוך מורכב מפרטים רבים, יש צורך לדעת כיצד להפריד עיקר מטפל. מיומנות זו היא מיומנות נרכשת, המועברת במשרדנו מדור לדור ומהווה את אחת היכולות המיוחדות והייחודיות שלנו.

מרכז המתגאה בראיית עומק שחודרת את הסכסוך, באשר יהיה, לדיוקים הקטנים ביותר, מהם ניתן לייצר פתרון או הכרעה ברי קיימא.

הענקת תשומת לב מוגברת לפרטים השונים בצידי הסכסוך, שלעיתים רבות לא מקבלים את המשקל הראוי במערכת בתי המשפט – בשל העומס האדיר.

גישור

סכסוכים הם חלק מחיינו וממהלך העסקים הרגיל, אך כאשר סכסוך מגיע לכדי חשיפה מבחינה משפטית, אנו נדרשים להתמודד עמו בהקפדה יתרה, תוך הבנת ההשלכות של כל מהלך. 

כאשר הסכסוך מגיע לכותלי בית המשפט, צדדי הסכסוך נדרשים להתמודד עם בירוקרטיה רבה ועלויות משמעותיות, שאיש מן הצדדים לא ביקש לעצמו. אחת מהדרכים האלטרנטיביות היעילות והבריאות ביותר להתמודד עם סכסוך מחוץ לכותלי בית המשפט הוא הליך גישור, לו יתרונות רבים. 

בהליך גישור, מקבל כל אחד מהצדדים “מרחב” ויכול להשמיע את טענותיו באריכות ולפרטים, יתרון אשר בד”כ לא מתקיים בהליך “רגיל” בבית המשפט, לאור עומס העבודה המוטל על מערכת בתי המשפט בישראל. 

בנוסף, הליך הגישור יעיל, ממוקד וקצר יותר מהליך משפטי בבית המשפט, דבר המביא בסופו של יום לחסכון אדיר בזמן ובמשאבי הצדדים.

לאור הבנת החשיבות בקיום הליך יעיל ומהיר והבנת תחושות התסכול הגדולות לבעלי הדין, הקמנו במשרדנו מרכז לגישור ובוררות, אותו מובילה השופטת (בדימ.) יעל קלוגמן.

צוות משרדנו בעל ניסיון רב בייצוג ובניהול הליכי גישור, הן בייצוג הצד המתגשר והן מהצד המגשר אליו פונים הצדדים בבקשה לסיוע.

בנוסף, במשרדנו ניתן לקיים הליכי גישור ב”צמד” אורגני שמביא זוויות ראיה שונות ומשלימות .

הליך גישור זה, מתבצע על-ידי השופטת (בדימ’) יעל קלוגמן ועו”ד ליאור קלוגמן, המגשרים יחדיו ומביאים לידי ביטוי גישות שונות ונקודת מבט רחבה ומגוונת על ידי חיבור של שני דורות משפטנים המביאים כל אחד את יתרונותיו

השופטת (בדימ’) יעל קלוגמן, המנהלת את מרכז הבוררות והגישור במשרד, בעלת ניסיון רב שנים של ניהול אלפי תיקים בנושאים מגוונים ולא בכדי צברה מוניטין רב בתחום. קלוגמן, עושה שימוש בכל יכולותיה השיפוטיות ומביאה עמה ידענותה משפטית נרחבת ומעמיקה לצורך סיוע לצדדים מסוכסכים להגיע להסכמות עמן יוכלו לחיות בשלום.

עו”ד ומגשר ליאור קלוגמן, המגשר אף הוא באופן עצמאי או לצד השופטת (בדימ’) יעל קלוגמן, ניחן ביכולת יוצאת דופן לחבר ולהתחבר עם אנשים מרקעים שונים ולהביא עמו זווית ראייה עסקית וניסיון מגוון בניהול סיטואציות בהן מתגלעים קונפליקטים עסקיים. ראייתו ההוליסטית מחד גיסא, וגישתו הפרקטית מאידך גיסא, הובילו להצלחות רבות וסיום מוצלח של סכסוכים מורכבים וטעונים, לעיתים אף בשלבים מאוחרים של הסכסוך בעת שהצדדים כבר “היו בדלת”.

בוררות

להבדיל מהליך גישור, בו נדרשת הסכמת כלל הצדדים על-מנת להגיע להסכם, בהליך בוררות מדובר למעשה במעין משפט “פרטי”.

אמנם, בשונה מהליך בבית המשפט, בהליך בוררות הצדדים יכולים להסכים על האופן הפורמלי והפרוצדורה לפיהם יתנהל ההליך, אך פסק הבורר והחלטותיו במסגרת ההליך, בעלי משקל זהה לאלה של שופט בבית המשפט. 

להליך בוררות מספר יתרונות בולטים. ראשית, הליך בוררות חוסך לצדדים זמן התדיינות ארוך ומאפשר לבורר להיכנס לעומק הסכסוך, תוך ירידה מדוקדקת לפרטים הקטנים, יכולת אשר לעיתים קרובות לא באה לידי ביטוי בהליך המשפטי בבית המשפט לאור העומס הגדול המוטל על השופטים והחתירה לסגירת כמה שיותר תיקים בזמן מוגבל. שנית, בהליך בוררות קיימת לצדדים אפשרות לבחור בעצמם את זהות הבורר, בחירה אשר אינה קיימת למי שחפץ לקחת את עניינו להכרעה בבית המשפט אשר ממנה עצמאית שופט מטעמו, ללא התחשבות בהעדפות האישיות של הצדדים בתיק.

זהות הבורר ומקצועיותו הם מרכיבים חשובים שישפיעו על ניהול מיטבי ויעיל של הליך הבוררות ולכן קיימת חשיבות גבוהה לפנות לבורר מומלץ ובעל ניסיון ולא “להסתנוור” רק משם מוכר. 

בחירה שגויה של בורר לא מקצועי עלולה לגרום לצדדים המעורבים נזק ועוגמת נפש רבה, לכן מומלץ לבחור בורר מקצועי ומנוסה אשר ידע להוביל אתכם נאמנה אל הפתרון המיטבי והנכון של הסכסוך שבעניין. 

השופטת (בדימ’) יעל קלוגמן, המביאה עמה ניסיון רב ומגוון שנצבר במשך עשרות שנים בתפקידים שיפוטיים משמשת תדיר כבוררת בנושאים מגוונים ומהווה אוטוריטה מקצועית בתחומי המשפט מנהלי, חקיקה ופרשנות ומאחוריה מאות הכרעות שיפוטיות בסכסוכים שונים, בהם סכסוכים חוזיים בהיקפים גדולים וסכסוכים שונים במגוון תחומים במשפט האזרחי. הניסיון שמביאה עמה קלוגמן לאחר 50 שנות עשייה, החל מתחום החקיקה, דרך התחום הפלילי ובהמשך בתחומים אזרחיים מגוונים, והמבט משולחנה של שופטת בדימוס, הם יתרון שלא יסולא בפז.

בנוסף, צוות משרדנו בעל ניסיון רב בייצוג צדדים בהליכי בוררות ואנו נשמח לעמוד לרשותכם ולסייע בכל היבט הקשור בהליכי בוררות.