במשרדנו קיים מרכז גישור ובוררות בהובלתה של השופטת בדימ' – יעל קלוגמן. בעולם העסקי אין תחליף ליעילות, וזמן שווה כסף. אם יש משהו שיודע כל מי שהתנסה במערכת משפט שלנו, זה התארכות ההליכים בה. גם תיקים פשוטים יחסית נמשכים שנים עד להכרעה. זו התוצאה הישירה של של העומס האדיר שיש על המערכת. אחת מתוצאות הלוואי הנוספות היא שהשופטים, פעמים רבות, לא מסוגלים ללמוד את התיקים "לעומק" ובהתאם לכך מתקבלות החלטות והכרעות פחות טובות. לא פעם מופעלים על הצדדים לחצים להתפשר ולסגור את התיק, אף שהפשרה המוצעת רחוקה מלהיות אידיאלית או אפילו קרובה לכך. עקב כך נגרם תסכול אדיר לבעלי הדין וכאשר מדובר בעסקים, בזבוז משאבים יקרים לריק.

בדיוק לצורך הזה הקמנו כחלק מחזון ארוך טווח, את המרכז לגישור ובוררות במשרדנו.

היתרון האדיר שיש למרכז הגישור והבוררות שלנו הוא, בין היתר, בכך שבראשו עומדת שופטת בדימ', שראתה כמות אדירה של סכסוכים מסוגים שונים, ולניסיון כידוע – אין תחליף. אך הניסיון לבדו אינו מספיק, דרושה ראיית עומק שחודרת את הסכסוך, באשר יהיה, לפרטים הקטנים ביותר. לפרטים שמהם ניתן לבסוף לייצר פתרון או הכרעה ברי קיימא. פרטים אלה לעיתים רבות לא מקבלים את המשקל הראוי במערכת בתי המשפט – בעיקר בשל העומס האדיר.

כיוון שכל סכסוך מורכב מפרטים רבים, יש צורך לדעת כיצד להפריד עיקר מטפל. מיומנות זו היא מיומנות נרכשת שמועברת במשרדנו מדור לדור ומהווה את אחת היכולות המיוחדות והייחודיות שלנו.

גישור

אחרי עשרות שנים בהם ניהלה אלפי תיקים, מביאה יעל את כל יכולותיה וניסיונה כדי לסייע לצדדים מסוכסכים להגיע להסכמות איתן הם יוכלו לחיות בשלום. אין תהליך בריא יותר מהליך הגישור (אם הוא מנוהל נכון), בזכות "המקום" שמקבל כל אחד מהצדדים, והיכולת להשמיע ולשמוע. כל אלו לא קורים בהליך "רגיל" בבית המשפט.

בנוסף ליעל, מגשר במרכז גם ליאור, שעבר בהצלחה הן קורס גישור והן התמחות בגישור (פרקטיקום). ליאור ניכן ביכולת בלתי שגרתית לחבר ולהתחבר עם אנשים שונים, מרקעים שונים. בזכות ראיה הוליסטית מחד, ופרקטית מאידך, הצליח ליאור להביא לסיומם סכסוכים מורכבים וטעונים, לעיתים ממש ברגע האחרון, שהצדדים כבר "היו ליד הדלת".

במשרדנו ניתן לקיים גישורים בצמד, כפי שלא ניתן למצוא כמעט בשום מקום אחר: יעל וליאור מגשרים ביחד, גישור שמחבר בין צורות הסתכלות מגוונות, שני דורות ושני עולמות, מה שמביא ערך עצום לצדדים מסוכסכים.

בזכות המוניטין רב השנים של השופטת בדימ' קלוגמן, אנו מגשרים, בין היתר, בסכסוכים עסקיים, סכסוכים אישיים וכן סכסוכים מנהליים בין גופים/ אנשים פרטיים לרשויות שלטוניות.

בוררות

בשונה מהליך הגישור, שהוא הליך שמחייב את הסכמת כל הצדדים כדי להגיע להסכם, בהליך בוררות מדובר למעשה של "משפט פרטי". הצדדים יכולים להסכים על הפרוצדורה הפורמלית של ניהול ההליך, אך הבורר פוסק בדיוק כמו שופט ולהחלטותיו ופסיקתו משקל זהה לזה של שופט בבית משפט. היתרונות העיקריים של הליך זה הם חסכון בזמן וירידה לפרטים – שונה מאוד מהליך מקביל בבית משפט (שוב, בשל העומס).

בורר לא מקצועי יכול לגרום לצדדים לנזק אדיר ולכן חשוב כל כך לפנות לבורר מומלץ ולא להסתנוור רק משמות מוכרים (שיש להם יחסי ציבור ושיווק מצויינים).