חברות הביטוח – על חשבון ציבור המבוטחים

קיומם של פוליסות חיים ופוליסות תאונות אישיות הפכו בשנים האחרונות לנחלת הכלל. הציבור ממהר לבטח את עצמו בשלל כיסויים וביטוחים, מוסיף הרחבות, ועוד קצת תוספות ובשעת השין מתגלה, לעיתים קרובות, תמונה שונה מזו שדמיינתם.

במקרה הטוב, פיצוי עלוב בשווי כמה מאות עד כמה אלפי שקלים בודדים (פוליסות תאונות אישיות), במקרה הפחות טוב הודעה לקונית בזו הלשון “מבדיקת המסמכים הרפואיים שהועברו לחברתנו…אנו נאלצים לדחות את תביעתך לפיצוי בגין פוליסה זו.”

נשמע מוכר?

אכן, ציבור המבוטחים מוצא עצמו כמממן את חברת הביטוח, באופן חד צדדי.

אמת הדבר שחברת הביטוח תעשה כל שבידה להימנע מלפצות את המבוטח. לרוב, זוהי שיטת המצליח של חברות הביטוח, והיא מצליחה! הרבה מאוד מבוטחים נמנעים מהגשת תביעות נגד חב’ הביטוח מתוך מחשבה ש”אין סיכוי”, “יש להם צי של עו”ד” ועוד…. המחשבה הזו גם מניעה לא פעם את המבוטחים שכבר הגישו תביעה, להגיע לפשרות שאינן משקפות בהכרח את קניית הסיכון שלהם.

ידע שווה כוח !

למשרדנו הגיעה לקוחה שנחבלה בפניה ברחוב. ללקוחה ביטוח תאונות אישיות והרחבה בפוליסה לכיסוי בגין שברים. הלקוחה, פנתה לחברת הביטוח להפעיל את הפוליסה ונדחתה.

נחזור קצת אחורה…

זוכרים את הטיפ במאמר “גול עצמי” 

אז במקרה שלנו, כשפנתה הלקוחה למיון לאחר אירוע החבלה, היא ציינה בפני הרופא המטפל שחשה סחרחורת.

חברת הביטוח ניצלה את האמירה הזו לטובתה בטענה שללקוחה עבר רפואי קודם ומשכך חלה החרגה בפוליסה ולכן, היא אינה זכאית לפיצוי בגינה.

בקצרה נאמר, שהגשנו בשם הלקוחה תביעה שהסתיימה בהצלחה רבה.

אך לא זה העניין.

ביטוח הוא כלי מצוין, מפיג חששות ומקנה ביטחון, יחד עם זאת, על ציבור המבוטחים להיות מודעים לזכויותיהם., לדעת שלא כל מכתב דחיה הוא סוף פסוק ולעמוד בדווקנות על זכאותם.

אחוז ניכר מהמבוטחים שנדחים וחוזרים בדלת האחורית, זוכים לפיצוי ראוי.

יתרה מכך נאמר, גם אם קיבלתם פיצוי, אך הוא מופחת מדרישתכם, בדקו שוב. ייתכן וחברת הביטוח ניסתה את מזלה בהשתקתכם, שוב…

במשרדנו, בנוסף לעורכי הדין, יש גם יועצים מומחים בתחומי הביטוח השונים לרבות בתחום הפנסיוני.

נשמח לעמוד לרשותכם ולמקסם את הפיצוי המגיע לכם.

Klugman-law.com

*אין באמור לעיל כדי להוות ייעוץ משפטי, חוות דעת או תחליף לייעוץ משפטי אצל עו”ד, האמור לעיל אינו אלא תיאור כללי בלבד ולא מחייב של הנושאים. בכל מקרה ספציפי מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין.