עורך דין לענייני תאונת עבודה

 

עורך דין מומחה לתאונות עבודה

לפי חוק הביטוח הלאומי, תאונת עבודה היא הגדרה שחלה במצבים בהם אדם נפגע במהלך העבודה או באירועים המיוחסים לה. ההגדרה כוללת וחלה על נסיעות הלוך ושוב למקום העבודה, תחת התנאי שאין הפסקות נוספות בדרך (מלבד החרגות ספציפיות).

ניתן להגיש תביעות תאונת עבודה גם במקרים בהם לא מדובר על מקרה יחידני, כמו לדוגמה:

נזק מתמשך (מיקרוטראומה):

כאשר אופי העבודה מערב פעילות רפטטיבית אשר מייצרת תנאים בו נגרם נזק גופני מתמשך ומצטבר. בין אם מדובר על תנועת הקלדה, כתיבה או פעולה ספציפית אחרת.

מחלת מקצוע:

מדובר בתופעה שהתפתחה בעקבות חשיפה לחומרים שהיו במקום העבודה ומופיעה ברשימה של ביטוח לאומי.

בשורה התחתונה

אלה הן רק כמה דוגמאות למקרים בהם ניתן להגיש תביעת תאונת עבודה, ובכל מקרה, חשוב להיות מודעים לזכויות ולהסתייע במומחה משפטי המתמחה בתחום זה, כמו עורך דין מומלץ לתאונות עבודה.

לחצו כאן למידע נוסף
 

מה תפקידו של עורך דין לענייני תאונת עבודה?

תפקידו של עורך הדין המתמחה בתאונות עבודה הוא לשפר את הסיכויים להצלחת התביעה ולוודא שלקוחותיו יקבלו את הזכויות והפיצויים הראויים. עוד תאונות עבודה יבצע מחקר מעמיק על המקרה ועל הפרטים הרפואיים, יחקור את המצב הביטוחי ולבסוף יגיש את התביעה/ות בפועל וילווה את הלקוח גם בוועדות הרפואיות ועד לקבלת אחוזי הנכות הראויים.

ישנה משמעות נוספת לתפקידו של עורך דין תאונות עבודה, והיא: להציג את כדאיות התביעה. עורך הדין יציג את הנתונים: סיכויי הצלחה להצלחת התביעה, הפיצוי המשוער שניתן לצפות לקבל, ונקודת מבטו על המקרה. המטרה היא לעזור ללקוחותיו לפתח מודעות לגבי מה שהם יכולים לצפות לקבל מהתהליך המשפטי, מנקודת מבטו.

 

להקפיד על חלון זמנים

כאשר מדובר בתאונות עבודה, הזמן הוא גורם קריטי. ככל שהזמן עובר, קשה יותר להוכיח את האירועים ואת הזמן בו הם התרחשו. ישנן אפילו תביעות שמותנות במסגרת זמן מוגבלת במיוחד. לדוגמה, במקרים של בקע טבורי כתוצאה מהרמת משאות כבדים – התביעה תתקבל רק אם העובד מתקדם לחדר מיון תוך 72 שעות מהאירוע, ומדווח על כך למעסיק.

חשוב מאוד גם לשמור על כל הפרטים הנוגעים לתאונה (כמו תיעוד ותמונות של הפציעה, המקום שבו התרחשה התאונה, תיעוד רפואי ופרטי עדים), ולהודיע למעסיק בהקדם האפשרי על האירוע.

התייעצות בעורך דין מומחה לתחומו, עוד מהשלבים המקדימים תסייע בהתנהלות נכונה בכל שלב.

עורך דין מומלץ לתאונות עבודה

למה להתייעץ עם משרד עורכי הדין קלוגמן?

משרד עורכי הדין קלוגמן הוא משרד בוטיק בראשו עומד עו”ד ומגשר ליאור קלוגמן. לימים, עם פרישתה לגמלאות, הצטרפה לצוות המשרד השופטת (בדימ.) יעל קלוגמן אשר מובילה את המשרד בהיבטים מקצועיים שונים.

עורכי הדין רואים במשרדם כ”מרפאת מומחים” עם צוות מיומן בתחומי פעילותו ומחזיקים בגישה חדשנית לפתרון סכסוכים, ניסיון רב ורמת ידענות גבוהה מול הזירה המשפטית בישראל.

המשרד מודע לתסכול האדיר לבעלי הדין, לבזבוז המשאבים היקרים ולכן מאמין שהדרך היעילה ביותר לפתרון סכסוכים היא בראש ובראשונה מניעה מוקדמת והקטנת החשיפות המשפטיות של לקוחותיו.

אם בכל זאת מתגלע סכסוך, המשרד שואף לבחון ולייעץ ללקוחותיו, לגבי הדרך היעילה ביותר לפתרון הסכסוך שבנדון, בין עם באמצעות מערכת המשפט ובין עם בצורה אלטרנטיבית בהליכי גישור או בוררות.

הבנת הסביבה העסקית ומהלך העסקים התקין, מנחה את המשרד בבניית האסטרטגיה המשפטית בכל תיק, אשר מביאה בחשבון, בין היתר, שיקולים של יעילות, זמן וכסף.

 

החוזקה הייחודית של המשרד

החוזקה הייחודית של המשרד היא ליווי מקצועי שוטף על-ידי השופטת (בדימוס), עו”ד ונוטריון יעל קלוגמן.

השופטת (בדימוס) קלוגמן, המתמחה במשפט מנהלי, חקיקה ופרשנות, מביאה עמה 50 שנות עשייה בתחומי משפט מגוונים (ואף נישתיים), שמקנים לה זווית ראייה רחבה ומגוונת, הרואה אף מעבר להליך המשפטי.

יכולת ייחודית זו, מהווה יתרון שלא יסולא בפז ללקוחות המשרד שמקבלים זווית ראייה “שיפוטית”, עוד בטרם ההגעה בפועל לערכאות משפטיות.

עובדה זו, מקנה ללקוחות המשרד הבנה טובה יותר של הסיטואציה המשפטית בה הם נמצאים ויכולת קבלת החלטות מושכלות, המבוססת הן על הערכות מדויקות של התרחישים האפשריים בעניינם, והן על הבנה טובה יותר של הלך המחשבה של השופט.

צוות המשרד בעל ניסיון רב בניהול אסטרטגי – צופה פני עתיד, ובניתוח של סיטואציות משפטיות מגוונות וסכסוכים מורכבים, הן בערכאות שיפוטיות, והן בדרכים אלטרנטיביות ליישוב סכסוכים, מחוץ לכותלי בית המשפט.

מתוך תפיסת עולם מגובשת, המשרד מקפיד באופן מיוחד על יחס אישי ותשומת לב מוקפדת לכל לקוח. גישה זו מאפשרת לו להשיג עבור לקוחותינו תוצאות מקסימליות מבחינה מקצועית, תוך תהליך עבודה נעים ואנושי, המביא בחשבון את צרכיהם, אופיים ועולמם.

כיום, אין זה סוד, שהליכים שמגיעים למערכת המשפט מתארכים לעיתים תכופות, וגם תיקים פשוטים יחסית נמשכים שנים עד להכרעה. העומס המערכתי מביא לכך שפעמים רבות, שופטים אינם מסוגלים ללמוד את התיקים “לעומק” ובכך, לעיתים קרובות, מתקבלות הכרעות והחלטות לא אופטימליות או מספקות.

אין זה נדיר שבתי המשפט מפעילים לחצים על הצדדים השונים להתפשר, “לסגור את התיק”, גם אם הפשרה לא אידיאלית עבור הצדדים ולעיתים רחוקה מאד מכך.

הבנת הסביבה העסקית של לקוחות המשרד ומהלך העסקים התקין, מנחה אותו, ולכן הוא דוגל בגישה לפיה בעולם העסקי אין תחליף ליעילות, וזמן שווה כסף.

להתייעצות מקצועית ניתן ליצור קשר במספר הטלפון: 03-6495778.