עורך דין תאונות דרכים במרכז

כל נוסע, נהג או הולך רגל שהיה מעורב בתאונת דרכים, זכאי לקבל פיצוי כספי בהתאם לנסיבות. חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים מגדיר במדויק את זכויותיהם של האנשים המעורבים. החוק קובע כי מספיק לדווח על נזק במהלך התאונה, כדי שתהיה זכאות, בלי קשר לשאלת האשמה בתאונה.
גובה הפיצוי תלוי בנסיבות המקרה ובמימוש הזכויות המשפטיות והרפואיות. עניין הפיצויים מוסדר בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים. החוק הוא זה שמספק את המסגרת המשפטית לזכויות הנפגעים, וניתן להשתמש בו על מנת למקסם את הפיצויים שהוא מעניק.

לחצו כאן למידע נוסף
 

חוק הפיצויים

על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תאונת דרכים היא כל אירוע בו אדם סובל מנזק גופני עקב מעורבות של רכב המופעל במנוע, למטרת תחבורה. ההגדרה הכללית הזו בחוק מאפשרת לכלול מגוון רחב של מקרים. בנוסף, החוק מציין מקרים נוספים הנחשבים גם הם תאונות דרכים, כדי להעניק קווים להגדרה.
מעבר להגדרות הכלליות, ישנן נוסחים נוספים שמזהים מקרים ספציפיים כתאונות דרכים. כל מקרה נבחן באופן עצמאי, וחשוב להדגיש שלא כל אירוע שנגרם תוך שימוש ברכב מנועי יקבל יחס של תאונת דרכים המזכה בפיצויים.
 

פוליסת ביטוח חובה

בפקודת הרכב המנועי במדינת ישראל נכתב כי כל נהג שעושה שימוש ברכב חייב להחזיק בפוליסת ביטוח המכסה את האחריות, כפי שנקבע בחוק הפיצויים. המטרה העיקרית של הפוליסה היא להגן על המחזיק בה, במקרים שבהם הוא נפגע מתאונות דרכים. דרך הפוליסה ניתן לקבל את הפיצויים הרלוונטיים.
במקרה של הולך רגל שנפגע בתאונת דרכים, עליו להגיש תביעה לחברת הביטוח שבה קיים ביטוח החובה עבור הרכב שפגע בו.
במקרה שבו הרכב המעורב בתאונה אינו מבוטח בביטוח חובה, התביעה תימסר לקרנית (קרן פיצויים).
מומלץ ביותר לפנות לעורך דין המתמחה בתאונות דרכים בשלב ראשוני, כבר מתחילת התהליך. עורך דין מיומן ומקצועי יסייע ללקוחותיו בכל השלבים מתחילת הדרך ועד לסיומה. הנחייתו המקצועית תסייע לניזוק להתנהל באופן הנכון ביותר לשם הבטחת קבלת הפיצויים המרביים לפי החוק.
חשוב לבחור בעורך דין המתמחה בתחום הנדרש. בכל תחום משפטי, כולל תאונות דרכים, נכללים נושאים מגוונים שדורשים התמחות מיוחדת. לכל נושא יסודות משפטיים משלו, ולכן חשוב במיוחד לבחור עורך דין שמתמחה בדיוק בתחום שקשור למקרה.

עורך דין תאונות דרכים במרכז
 

למה להתייעץ עם משרד עורכי הדין קלוגמן?

משרד עורכי הדין קלוגמן הוא משרד בוטיק בראשו עומד עו”ד ומגשר ליאור קלוגמן. לימים, עם פרישתה לגמלאות, הצטרפה לצוות המשרד השופטת (בדימ.) יעל קלוגמן אשר מובילה את המשרד בהיבטים מקצועיים שונים.
עורכי הדין רואים במשרדם כ”מרפאת מומחים” עם צוות מיומן בתחומי פעילותו ומחזיקים בגישה חדשנית לפתרון סכסוכים, ניסיון רב ורמת ידענות גבוהה מול הזירה המשפטית בישראל.
המשרד מודע לתסכול האדיר לבעלי הדין, לבזבוז המשאבים היקרים ולכן מאמין שהדרך היעילה ביותר לפתרון סכסוכים היא בראש ובראשונה מניעה מוקדמת והקטנת החשיפות המשפטיות של לקוחותיו.
אם בכל זאת מתגלע סכסוך, המשרד שואף לבחון ולייעץ ללקוחותיו, לגבי הדרך היעילה ביותר לפתרון הסכסוך שבנדון, בין עם באמצעות מערכת המשפט ובין עם בצורה אלטרנטיבית בהליכי גישור או בוררות.
הבנת הסביבה העסקית ומהלך העסקים התקין, מנחה את המשרד בבניית האסטרטגיה המשפטית בכל תיק, אשר מביאה בחשבון, בין היתר, שיקולים של יעילות, זמן וכסף.
 

החוזקה הייחודית של המשרד

החוזקה הייחודית של המשרד היא ליווי מקצועי שוטף על-ידי השופטת (בדימוס), עו”ד ונוטריון יעל קלוגמן.
השופטת (בדימוס) קלוגמן, המתמחה במשפט מנהלי, חקיקה ופרשנות, מביאה עמה 50 שנות עשייה בתחומי משפט מגוונים (ואף נישתיים), שמקנים לה זווית ראייה רחבה ומגוונת, הרואה אף מעבר להליך המשפטי.
יכולת ייחודית זו, מהווה יתרון שלא יסולא בפז ללקוחות המשרד שמקבלים זווית ראייה “שיפוטית”, עוד בטרם ההגעה בפועל לערכאות משפטיות.

עובדה זו, מקנה ללקוחות המשרד הבנה טובה יותר של הסיטואציה המשפטית בה הם נמצאים ויכולת קבלת החלטות מושכלות, המבוססת הן על הערכות מדויקות של התרחישים האפשריים בעניינם, והן על הבנה טובה יותר של הלך המחשבה של השופט.
צוות המשרד בעל ניסיון רב בניהול אסטרטגי – צופה פני עתיד, ובניתוח של סיטואציות משפטיות מגוונות וסכסוכים מורכבים, הן בערכאות שיפוטיות, והן בדרכים אלטרנטיביות ליישוב סכסוכים, מחוץ לכותלי בית המשפט.
מתוך תפיסת עולם מגובשת, המשרד מקפיד באופן מיוחד על יחס אישי ותשומת לב מוקפדת לכל לקוח. גישה זו מאפשרת לו להשיג עבור לקוחותינו תוצאות מקסימליות מבחינה מקצועית, תוך תהליך עבודה נעים ואנושי, המביא בחשבון את צרכיהם, אופיים ועולמם.

כיום, אין זה סוד, שהליכים שמגיעים למערכת המשפט מתארכים לעיתים תכופות, וגם תיקים פשוטים יחסית נמשכים שנים עד להכרעה. העומס המערכתי מביא לכך שפעמים רבות, שופטים אינם מסוגלים ללמוד את התיקים “לעומק” ובכך, לעיתים קרובות, מתקבלות הכרעות והחלטות לא אופטימליות או מספקות.
אין זה נדיר שבתי המשפט מפעילים לחצים על הצדדים השונים להתפשר, “לסגור את התיק”, גם אם הפשרה לא אידיאלית עבור הצדדים ולעיתים רחוקה מאד מכך.
הבנת הסביבה העסקית של לקוחות המשרד ומהלך העסקים התקין, מנחה אותו, ולכן הוא דוגל בגישה לפיה בעולם העסקי אין תחליף ליעילות, וזמן שווה כסף.
להתייעצות מקצועית ניתן ליצור קשר במספר הטלפון: 03-6495778.