תחומי פעילות

אחד מתחומי הליבה של משרדנו הוא תחום הנזיקין והביטוח. אנו מייצגים תובעים ונתבעים. עובדה זו מקנה לנו יתרון מכוון שאנו שומרים על “ראש פתוח” בכל תיק ולא עובדים על “אוטומט” או בשבלונה. מבחינתנו מהות הסכסוך היא העניין ולא זהות הצדדים וכל תיק הוא למעשה עולם ומלואו. תביעות בתחום הנזיקין והביטוח מבקשות להשיב את הנזק שנגרם לתובע/ת כתוצאה מפגיעות שונות שספג וכולל למשל, נזקים שנגרמו כתוצאה מתאונה, התרשלות, רשלנות רפואית, תאונות דרכים, תאונות עבודה, תקיפה והסגת גבול, שריפה, הצפה וכדומה. לצערנו, עצם העובדה שנגרם נזק, אינה מספיקה על-מנת לזכות בפיצוי הולם. לשם כך, יש צורך בניהול מקצועי ומדויק של תביעת נזיקין, הכוללת את איתור המזיקים הנושאים באחריות לפי דין, ביסוס קשר סיבתי ודרישת הפיצוי הראוי באמצעים השונים העומדים לנו לפי חוק.
בעולם המודרני (והעסקי בפרט) אין תחליף ליעילות, וזמן שווה כסף. בתי המשפט נתונים תחת עומס מערכתי כבד, הכרעות והחלטות שיפוטיות מתקבלות לאחר זמן רב, דבר היוצר תסכול אדיר ולעיתים אף נזק לבעלי הדין. בנוסף, פעמים רבות מופעלים לחצים על בעלי הדין להתפשר, לסגור את התיק, גם אם הפשרה לא אידיאלית עבור הצדדים ולעיתים אף רחוקה מאד מכך. על-מנת לאפשר פתרון סכסוכים בדרכים אלטרנטיביות לבתי המשפט, הקמנו במשרדנו את המרכז לגישור ובוררות בהובלתה של השופטת (בדימ.) יעל קלוגמן, אשר נחשפה במשך שנים רבות לכמות אדירה של סכסוכים מסוגים שונים. אנו מציעים גישה חדשנית לפתרון סכסוכים, ניסיון רב ורמת ידענות גבוהה מול הזירה המשפטית בישראל, ולניסיון כידוע – אין תחליף.
משרד עורכי דין קלוגמן שם לו למטרה לתת פתרון כולל עבור עסקים וחברות – החל מצמצום החשיפה המשפטית של העסק או החברה וכלה בייצוג בסכסוכים משפטיים בערכאות השונות של בתי המשפט ואף בדרכים אלטרנטיביות (כגון: גישור או בוררות). המוטו שלנו הוא לאפשר לבעלי עסקים נקודת גישה אחת לקבלת מלוא השירותים המשפטיים הנחוצים לפעילותם העסקית. אנו נותנים מענה כולל בכל ההיבטים המשפטיים של פעילות החברה או העסק
ייצוג בבתי משפט וערכאות שיפוטיות (או כפי שנקרא בעגה המקצועית תחום ה”ליטיגציה”) הוא תחום מורכב, הדורש בקיאות משפטית רב-תחומית ורמת ידענות גבוהה של החוק, התקנות והפסיקה, ולא פחות חשוב – התנהלות נכונה באולם בית המשפט וסגנון כתיבה קצר, חד וקולע (ככל שנין למוחו של השופט/ת). בנוסף, קיימת חשיבות גבוהה לקיומן של מיומנות שונות אצל עורך הדין המייצג, בהן, אומנות השכנוע, יכולת הבעה בכתב ובעל-פה ויכולת תכנון אסטרטגית של הדרך המשפטית שתבחר בשיתוף הלקוח. אנשי הצוות במשרדנו, בעלי ניסיון, רב שנים, בניהול אסטרטגי של סכסוכים בנושאים מגוונים, הן מהעולם העסקי-מסחרי והן מתחום המשפט האזרחי-פרטי.
לא אחת חברות ובעלי עסקים מתמודדים עם מקרים בהם גורם החייב להם תשלום מסרב להעבירו. תהליך גביית החוב עלול להיות ארוך ומייגע ודורש מיומנות וידע בניהול הליכי גבייה באופן שיבטיח ככל האפשר את יכולת גביית החוב שבעניין, בצורה המהירה והיעילה ביותר. מבחינה סטטיסטית, ניהול הליכי גבייה בליווי משפטי של עורך דין (להבדיל מעצמאית), הוא הדרך הבטוחה להימנע מטעויות שמסכנות את הסיכוי לגבות את החוב ולעיתים אף להפסידו. בנוסף, ייצוג ע”י עורך דין הבקיא בהליכי גבייה מצמצם משמעותית את הסיכויים לעימותים מיותרים, יוצר אלמנט הרתעה ומונע מהחייב לבצע פעולות שונות לצורך התחמקות מתשלום החוב או דחייתו.