נזק לרכוש – עורך דין לענייני רכוש

תביעת נזקי רכוש היא הליך משפטי שמטרתו לקבל פיצוי עבור נזק שנגרם לרכושכם. הנזק יכול להיות פגיעה ברכב, בבית, בריהוט, ציוד עבודה וכל רכוש אחר, ואת הפיצויים ניתן לתבוע מחברת הביטוח שלכם, מהחברה המבטחת את האדם או הגורם הפוגע, וכן מגורם האחראי באופן כלשהו לנזקים. תביעות כאלו עשויות להיות מורכבות, בין אם הן מגיעות לפתחו של בית המשפט ובין אם הן נסגרות בהסכמות, לכן חשוב מאוד שילווה אתכם עורך דין לענייני רכוש.

לחצו כאן למידע נוסף

נגד מי ניתן להגיש תביעת נזקי רכוש

עורך דין נזקי רכוש יסביר לכם כי את התביעה ניתן להגיש נגד מספר גורמים, כתלות בנסיבות המקרה:

 1. האדם שגרם לנזק באופן ישיר. למשל, במקרה של פריצה לבית ניתן להגיש תביעה נגד הפורץ, ובמקרה רשלנות של בעל מקצוע ניתן להגיש תביעה נגד בעל המקצוע.
 2. חברת הביטוח של האדם שגרם לנזק. במקרים רבים, האדם שגרם לנזק יהיה מבוטח בביטוח צד ג', כך שניתן להגיש תביעה ישירות נגד חברת הביטוח שלו. חשוב לבדוק את תנאי הפוליסה של חברת הביטוח ולוודא שהיא מכסה את הנזק שנגרם לכם.
 3. חברת הביטוח שלכם. במקרים מסוימים, ייתכן שתוכלו להגיש תביעה דרך חברת הביטוח שלכם. לדוגמא, אם יש לכם ביטוח מקיף לרכב ייתכן שתוכלו להגיש תביעה נגד חברת הביטוח שלכם במקרה של גניבה או תאונה. אם יש לכם ביטוח דירה, ייתכן שתוכלו להגיש תביעה נגד חברת הביטוח שלכם במקרה של נזקי מים או שריפה.
 4. גורמים נוספים. ייתכן שתוכלו להגיש תביעה נגד גורמים נוספים, כגון הרשות המקומית במקרה של נזק שנגרם כתוצאה ממפגעים אחרים בתחום אחריותה, וכן יזם או קבלן עקב נזק שנגרם כתוצאה מפגמים או מתהליך הבנייה.

בכל מקרה, חשוב להתייעץ עם עו ד נזקי רכוש לפני הגשת התביעה. עורך הדין יוכל לבחון את נסיבות המקרה ולייעץ לכם כנגד מי כדאי להגיש את התביעה.

עוד נזקי רכוש

מה צריך להוכיח בתביעת נזקי רכוש

כדי לזכות בתביעה, יש להוכיח באמצעות עוד נזקי רכוש את 3 היסודות הבאים:

 1. קשר סיבתי: עליכם להוכיח קשר ישיר בין המעשה או המחדל של הנתבע-המזיק לבין הנזק שנגרם לכם. לדוגמה, אם רכבכם ניזוק בתאונה, עליכם להוכיח שהתאונה נגרמה כתוצאה מרשלנות של הנהג השני.
 2. נזק ממשי: עליכם להוכיח שהנזק שנגרם לכם הוא ממשי, למשל להציג חוות דעת שמאי המעידה על עלות תיקון הנזק לרכב.
 3. חובת זהירות: עליכם להוכיח שהנתבע חב לכם חובת זהירות, שהיא נורמה משפטית המחייבת אדם לנהוג באופן סביר כדי למנוע נזק לזולת.

בנוסף, ייתכן שתצטרכו להוכיח יסודות נוספים, כל מקרה לגופו. למשל, במקרים מסוימים ייתכן שתצטרכו להוכיח שהנתבע התכוון לגרום לכם נזק. לדוגמה, אם רכבכם הוצת במזיד, עליכם להוכיח שהנתבע הוא זה שהצית אותו. במקרים אחרים ייתכן שתצטרכו להוכיח שהנתבע התרשל וגרם לכם נזק כתוצאה מכך. רשלנות היא התנהגות שאינה סבירה בנסיבות העניין, כגון נהג הנוהג תחת השפעת אלכוהול, קבלן שאינו מקפיד על כללי הזהירות המתחייבים מעיסוקו, וכדומה.

כדי להוכיח את ההיבטים הללו יש לפעול בצורה נכונה ומהירה ובהתאם לייעוץ של עורך הדין. למשל, יש לאסוף את כל הראיות הרלוונטיות לתביעה, כגון תמונות של הנזק, חוות דעת שמאי, אישורים רפואיים, דו"חות משטרה וכל מסמך אחר שמעיד על הנזק ועל הקשר הסיבתי בין המעשה או המחדל של הנתבע-המזיק לבין הנזק שנגרם לכם. כמו כן, יש לתעד את כל ההוצאות שהיו לכם כתוצאה מהנזק, כגון הוצאות רפואיות, הוצאות תיקון, הוצאות השכרת רכב, אובדן ימי עבודה ועוד.

כמה מילים על פיצויים בתביעת נזקי רכוש

סכום הפיצויים שניתן לקבל בתביעת נזקי רכוש נקבע על ידי בית המשפט, בהתאם לנסיבות המקרה. בית המשפט יבחן את הראיות שהוצגו בפניו, את חוות הדעת של המומחים ואת טענות הצדדים, ויחליט על סכום הפיצוי הנכון. ישנם מספר סוגי פיצויים בתביעות אלו:

 • פיצויים בגין הנזק הישיר: פיצויים אלו נועדו לפצות את התובע על עלות תיקון הנזק שנגרם לרכושו.
 • פיצויים בגין הנזק העקיף: פיצויים אלו נועדו לפצות את התובע על אובדן הכנסות או הוצאות נוספות שנגרמו לו כתוצאה מהנזק. לדוגמה, אם רכבכם ניזוק בתאונה ואתם נאלצים להשכיר רכב עד לתיקון, ייתכן שתוכלו לקבל פיצויים עבור הוצאות השכירות.
 • פיצויים בגין כאב וסבל: פיצויים אלו נועדו לפצות את התובע על סבל פיזי ונפשי שנגרם לו כתוצאה מהנזק.
 • פיצויים עונשיים: פיצויים אלו נועדו להעניש את הנתבע במקרים בהם התנהגותו הייתה זדונית או רשלנית במיוחד.

ישנם מספר גורמים המשפיעים על סכום הפיצויים, כגון חומרת הנזק, שווי הרכוש, שיעור הנזק העקיף, והתנהגות הנתבע.

לקבלת ייעוץ, ליווי וייצוג משפטי

תחום הנזיקין והביטוח מהווה חלק משמעותי בפעילות של משרד עורכי הדין קלוגמן. אנו מייצגים בתביעות אלו הן תובעים והן נתבעים, מה שמאפשר לנו לשמור על ראש פתוח בכל תיק, ולהתבונן על ניהולו בעיניים אובייקטיביות, יצירתיות ומקצועיות. במשרדנו כל לקוח זוכה לליווי צמוד וקרוב על ידי עורכי דין בעלי מומחיות רבה, מתוך חתירה לפישוט והקלת התהליכים עבורו, ובשאיפה מתמדת להשגת מרב הפיצויים המגיעים לו כחוק.

לפרטים נוספים ולקבלת ייעוץ, ליווי וייצוג משפטי, הנכם מוזמנים לפנות אל משרדנו בטלפון 03-6495778.