עורך דין נזקי צנרת/מים

עורך דין נזקי מים – להשיג את הפיצוי המגיע לכם

נזילות, הצפות, רטיבות וכדומה, עלולות לגרום נזקים משמעותיים לרכוש ולאיכות החיים. במקרים כאלו, לעיתים ניתן לתבוע את הנזקים מגורמים שונים, כגון חברת הביטוח, הגורם הישיר לנזק כדוגמת הקבלן או השכן, וכן צד ג' שאחראי כמו השכן או העירייה. יחד עם זאת, השגת מלוא הפיצויים המגיעים לכם איננה פשוטה, לכן חשוב מאוד לפנות אל עורך דין נזקי מים וצנרת שילווה אתכם כבר מתחילת התהליך.

לחצו כאן למידע נוסף

את מי ניתן לתבוע בגין נזקי מים

עורך דין נזקי צנרת ומים יסביר לכם כי התשובה לשאלה שבכותרת תלויה בנסיבות המקרה ובגורם לנזק.

להלן מספר אפשרויות:

  1. חברת הביטוח: אם יש לכם ביטוח מבנה או תכולה, ייתכן שתוכלו לקבל פיצויים מחברת הביטוח. חשוב לבדוק את תנאי הפוליסה ולוודא שהנזק מכוסה. עורך דין המתמחה בנזקי מים יוכל לסייע לכם בהגשת תביעה לחברת הביטוח.
  2. הגורם הישיר לנזק: אם ניתן לאתר את הגורם הישיר לנזק, ייתכן שתוכלו לתבוע אותו. לדוגמה, אם הנזק נגרם כתוצאה מדליפה בדירה שמעליכם, תוכלו לתבוע את הדיירים שמעליכם. במקרים מסוימים, ייתכן שתוכלו לתבוע גם את הקבלן שבנה את המבנה או את חברת הניהול.
  3. צד ג': במקרים מסוימים, ייתכן שתוכלו לתבוע צד ג' שתרם לנזק. לדוגמה, אם הנזק נגרם כתוצאה מפיצוץ בצינור מים ראשי של העירייה, ייתכן שתוכלו לתבוע את העירייה.

בכל מקרה, חשוב לפנות לייעוץ משפטי בהקדם האפשרי לאחר גילוי נזקי מים. עו ד נזקי צנרת ומים יוכל לבחון את נסיבות המקרה ולומר לכם מי הגורם שאותו ניתן לתבוע.

עורך דין נזקי צנרת

מה צריך להוכיח בתביעת נזקי מים

כדי להצליח בתביעת נזקי מים, עליכם להוכיח מספר דברים. ראשית, עליכם להוכיח שהיה נזק רכושי כתוצאה מנזילת מים. ניתן לעשות זאת באמצעות תמונות, סרטונים, חוות דעת מקצועית, וקבלות עבור תיקונים. שנית, יש להראות את הקשר הסיבתי, כלומר להוכיח שהנזק נגרם כתוצאה מנזילת מים ספציפית. לשם כך ייתכן שתצטרכו להיעזר במומחים, כמו שמאי או מהנדס בניין. גם בעניין עורך הדין יוכל לספק לכם מומחים מקצועיים שהוא עובד איתם ולחסוך לכם זמן רב.

בנוסף, יהיה עליכם להוכיח מי אחראי לנזקי המים. כאמור, ייתכן שהאחריות תהיה על הדיירים שמעליכם, חברת הביטוח, הקבלן שבנה את המבנה, חברת הניהול, או גורם אחר. מעבר לכך, יש להוכיח את גובה הנזק שנגרם לכם, וניתן לעשות זאת באמצעות חוות דעת מקצועית, וקבלות עבור תיקונים.

בנוסף, ייתכן שתצטרכו להוכיח שפניתם לחברת הביטוח ודיווחתם על הנזק, שניסיתם לפתור את הבעיה באופן ישיר עם הגורם האחראי, ושפעלתם בסבירות ובזהירות כדי למנוע את הנזק. הוכחת כל הדברים הללו יכולה להיות משימה מורכבת, ולכן כה חשוב להיות מלווים על ידי עורך דין.

איסוף ראיות לתביעת נזקי מים

איסוף ראיות יסודי הוא קריטי להצלחת תביעת נזקי מים. ראיות חזקות יוכיחו את היקף הנזק, הגורם לו ואת האחריות של הצד הנתבע. לכן, צלמו תמונות וסרטונים של הנזק מכל זווית אפשרית ותעדו נזקים לריהוט, קירות, רצפות, תקרות וחפצים אחרים. צלמו גם את מקור הנזילה, אם ניתן. הקפידו לתעד את כל הראיות הרלוונטיות, גם אם הן נראות לכם קטנות או לא חשובות.

בנוסף, שמרו את כל הקבלות והמסמכים הקשורים לתיקון הנזק, קבלו חוות דעת מקצועית משמאי או מהנדס בניין, ושמרו דיווחים ותיעוד מחברת הביטוח. אם יש עדים שראו את הנזק או יודעים על הגורם לו, רשמו את שמותיהם ופרטי הקשר שלהם.

מעבר לכך, ייתכן שתצטרכו להיעזר במומחים, כמו שמאי, מהנדס בניין, או אינסטלטור, כדי להעריך את הנזק ולקבוע את הגורם לו. בכל מקרה, חשוב להתייעץ עם עורך דין המתמחה בנזקי מים לפני שתתחילו לאסוף ראיות, ועוד לפני הפנייה לחברת הביטוח. עורך הדין יוכל להנחות אתכם לגבי הראיות הדרושות לכם ויעזור לכם לאסוף אותן בצורה נכונה.

לקבלת ייעוץ ליווי וייצוג משפטי

משרדנו מתמחה בתחום הנזיקין והביטוח, ובין היתר מייצג לקוחות בתביעות ביטוח ואחרות בגין נזקי מים. ליווי מטעם עורך דין ממשרדנו מאפשר לכם לבנות נכון את התביעה, להגישה כנגד הגורמים הנכונים, להגן על זכויותיכם מול חברת הביטוח, לחסוך זמן ומאמצים רבים, ולהגדיל את הסיכויים להשגת פיצויים מקסימאליים.

לפרטים נוספים ולקבלת ייעוץ, ליווי וייצוג משפטי, הנכם מוזמנים לפנות אל משרדנו בטלפון 03-6495778.